10. Kolo – DC The Sluníčka x DC Pohodáři – 25.08.2011

K poslednímu zápasu letní ligy 2011 jsme se sešli pouze ve třech. Já, Lubátor a Fanda takže soupiska byla dopředu jasná, jen jsem musel promyslet jak promíchat jména. Kdežto Pohodáři dorazili v plné sestavě a s cílem nepokazit si výtečnou bilanci, kdy všech předchozích 9 zápasů vyhrály. Krátce po 18 hod. to vypuklo. Hned v první hře jsme jim dali jasně najevo, že to s námi nebudou mít vůbec jednoduché a tuto hru 301 MO jsme ovládli 2-0. Fandovi poté moc nevyšel cricket a tak se soupeři povedlo snížit na 2-1. Pak nastoupil Lubátor proti Jardovi B. a vybojoval s ním nečekanou a jak se později ukázalo velice důležitou remízu. Další 2 hry 501DO jsme ovládli já s Fandou shodně 2-0 a soupeř jako by začal pomalu ztrácet půdu pod nohama. Pak přišel na řadu další cricket, který jsem hrál já. Celou hru se mě nějak nevedlo a pořád jsem musel dotahovat čísla soupeře. Až došlo ke středům, kdy já měl hozený jeden a soupeři chyběl jeden k zavěření celé hry. Já měl k tomu ještě handicap 44 bodů. Zrovna jsem byl na řadě a povedl se mi unikátní hod kdy jsem trefil postupně 50,25,50 a rázem jsem hru otočil ve svůj prospěch a navýšil naše vedení po půli na překvapivých 8-2. Bylo nám jasné že soupeři do druhé půle postaví to nejsilnější co měli k dispozici a budou se snažit ještě zápas otočit. My už v tu chvíli taky byli nahecovaný na 1000 %, dovézt tento dobře rozehraný zápas do vítězného konce. Druhá půle začala pro nás prohrou, jelikož se Lubátorovi nepovedlo zavřít dobře rozehranou hru. Poté přišel další důležitý moment utkání, kdy se i Fandovi povedla uhrát remíza s Jardou Bérem a vzápětí i mě. Pak sice Lubátor prohrál cricket, kde mu Jarda moc nedal šanci uspět. Důležité bylo, že před závěrečnými třemi hrami 501DO jsme drželi náskok 3 bodíků. V prvním z nich Fanda vybojoval opět důležitou remízu a skóre se navýšilo 11-8 v náš prospěch. Tudíž už nám chyběl jen jeden bodík k výhře a řada byla na mě. Hned první mečbol se mě povedl využít, když jsem v 8. kole zavřel D-20. Následně už jsem v klidu vyhrál i další hru. I přes prohranou poslední 501DO se už nic na našem celkovém vítězství 13-10 nezměnilo a Pohodářům jsme tak na závěr letní ligy nachystali jedinou porážku. Na závěr bych chtěl soupeře pochválit, že se po půli nevzdali a ještě zabojovali a byly z toho vynikající hry, plné napětí. Taky abych nezapomněl na Ropáckého maskota Petulu, která nám přišla fandit a dle výsledku nám přinesla štěstí. Celkově to byl super večer a krásné rozloučení s letní ligou 2011.