40. Kolo – DC The Sluníčka x DC Rychlá Rota – 01.05.2014

Druhý zápas v tomto týdnu na domácí půdě a opět tým z čela tabulky. A tentokrát první. Jaké bylo zděšení, když ještě v 18.10 jsme tam seděli s Bolčusem sami a ostatní nikde. Tímto bych chtěl apelovat na hráče, co hrají pravidelně a i s jejich 100% účastí se počítá, aby příště alespoň použili mobilní telefon a dali vědět včas, že nebudou a né že se to dozvíme 5 min. před zápasem. A to ještě díky tomu, že jsme jim zavolali. Nakonec se nám povedlo ještě sehnat Simču a Páju, který musel chvátat rychle z práce. Nakonec se tedy začalo hrát skoro s půlhodinovým zpožděním, ale to už tolik nevadilo. Hned první hrou nás dostal Bolek do vedení, které se mě ale v další hře nepovedlo udržet, i když šance byla. Vzápětí jsme spolu s Bolkem ve čtyřhře získali opět vedení na naší stranu a pak už nastoupila Simča. Ač byla velmi nervózní, hrála krásně, ale přeci jen padla 1-2. Ale zaslouží si obrovskou pochvalu, jelikož měla šance i na vítězství. Pak už nastoupil po delší době náš kapitán a jako správný vůdce opět strhl vedení v náš prospěch. Byla to jediná hra v první půli, která se nehrála na 3 legy. Pak už byl na řadě cricket do kterého jsme nastoupili já s Bolkem, snad poprvé v sezoně spolu a i přes velmi dobrou hru jsme nakonec padli. Jak jinak než 1-2 a soupeř srovnal po půli na 3-3. I když to tedy byla škoda, jelikož všechny hry se rozhodovaly až u středů. Start do druhé půle nám vůbec nevyšel. Nejprve prohrál Pája, pak i Fanda, který nakonec také dorazil. Když jim pak vzápětí spolu se Simčou nevyšla ani čtyhra (i když opět padli 1-2) tak nám soupeř už odskočil na 3-6 a začínalo to s námi už vypadat beznadějně. Ale my se nevzdali a rozhodli se vzepřít. Když Bolek vyhrál 2-0, tak mě to povzbudilo a vzápětí jsem stejným skóre vyhrál i já a najednou byl stav 5-6, před závěrečným cricketem. Šance opět ožila. Ve svých rukách to měl Pája s Fandou. Zvládli to nakonec suprově i když opět 2-1, což se vlastně v zápase stalo 8 krát, ale nám ten bodík nakonec přinesl skvělou a první remízu v sezoně. Každopádně musíme poděkovat soupeřům za super hry. Boj o konečné 3 místo v tabulce tak může nadále pokračovat a máme ho ve svých rukách.