43. Kolo – DC Chýše x DC The Sluníčka – 22.05.2014

Příští týden již máme volno, jelikož tým Nebožtíků byl diskvalifikován a tak na tento poslední zápas sezóny 2013-2014, jsme se sešli po delší době opět v nejsilnější sestavě. Náš úkol zněl jednoznačně: VYHRÁT a zajistit si celkové 3. místo. Začátek zápasu nebyl podle našich představ, jelikož Fanda svou hru prohrál, kdy se mu nevedlo především zavírat. K další hře nastoupil Leon a naštěstí pro nás vyhrál po tuhém boji 1-2 a srovnal tak celkově na 1-1. Ve čtyřhře poté Fanda s Bolkem pohodově zvítězili 0-2 a zajistili pro nás vedení 1-2. Na to jsem pak nastoupil já, po nepříliš vydařené hře jsem zvítězil a zvýšil tedy naše vedení. Následně šel hrát Bolek a i přes hozené bingo 19 měl problém se zavíráním a hru prohrál. Soupeř tím snížil na rozdíl jednoho bodu. Po něm jsem tentokrát šel do cricketu s Leonem já a na to, že jsme spolu hráli poprvé v sezoně, jsme ho celkem solidně zvládli a po půli navýšili naše vedení na 2-4. Zápas jsme nechtěli podcenit, jelikož nás tento soupeř v sezóně již jednou nemile překvapil a tak do druhé půle jsme opět nasadili to nejlepší, co máme k mání. Volba první hry druhé půle padla na mě a přes vyrovnané koncovky jsem zvítězil 0-2. Tím jsem tedy přidal další bodík pro tým. Po mě pak Fanda opět nezvládl svou dvouhru a nechal soupeře snížit. Musím dodat, že prohrál s jedinou ženou, která byla v tu chvíli na soupisce. Do následující čtyřhry jsem nastoupil spolu s Leonem a museli jsme pořádně zabojovat, aby jsme neprohráli. To se nám nakonec povedlo, dovedli jsme hru k vítězství 1-2 a navýšení našeho náskoku na 3-6. Připravili jsme tak mečbol pro Bolka, který mohl potvrdit naše vítězství. To se mu nakonec vítězstvím 0-2 povedlo a měl to jako odměnu k hozenému bingu. My tak mohli začít slavit celkové vítězství a skandovat pokřik „Tak jsme třetí no a cooo,no a cooo!!!!“ Na poslední hry, když už bylo rozhodnuto jsme prostřídali, aby si také zahráli další přítomní z našeho týmu a mohli si více vychutnat naše vítězství. Sice Simča ve dvouhře a ani pak Pája s Jančou v cricketu nevyhráli a soupeř tak zkorigoval na konečných 5-7, ale to nic nezměnilo na našem vítězství a celkovému třetímu místu v sezoně, která nakonec byla povedená. Soupeřům děkujeme za pěkný večer, výborné pohoštění a budeme se těšit na příští sezonu, na kterou si čekání zpestříme Letní ligou (tedy pokud se bude hrát). Tímto se sezónou 2013-2014 loučíme.